Baby Snuggler/Kundak

Kundak/Yenidoğan Uyku Tulumu

Baby Snuggler / Newborn sleeping bag (scroll down for English)Tamamen elde ve kişiye özel hazırlamakta olduğum
Yenidoğan uyku tulumlarının (kundak);
%100 Pamuktur ve 3 çeşittir.
İç kumaş flannel (pazen), dış kumaş basma poplindir.


   KÜÇÜK boy tam kundak 3 kilo altındaki yenidoğan ve prematüre bebekler içindir. Minyon yapıda bir aileye sahipseniz küçük boy öneriyorum. kundak boyu 50cm'dir.Bebeğiniz 65 cm olana dek rahatlıkla kullanabilirsiniz.    BÜYÜK boy tam kundak 3 kilo üzeri yenidoğan bebekler için uygundur. normal veye iri yapılı bir aileye sahipseniz önerim büyük boy olacaktır. Kundak boyu 60cm'dir.bebeğiniz 75cm olana dek rahatlıkla kullanılabilirsiniz.


   YARIM kundak tüm yenidoğanlarda kullanılabilir. Tam kundaktan farklı olarak alt kesesi yoktur. Sadece üst bedeni (kolları) sarar.

Sipariş vermek isterseniz sosyal medya üzerinden bana ulaşabilir veya bebeklikedi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.NE İŞE YARAR ? 


- Yenidoğanlarda bulunan ÜRKME ( Moro ) Refleksi* bebeğinizin uykuya dalacağı sırada veya uyurken uyanmasına sebep olabilir. Kundak bebeğinizin kollarını hareket ettirmesini engellediğinden bebeğiniz daha rahat uykuya dalar ve daha uzun süre uyur. Bu durum 4 ay itibari ile sona erecektir. 

- Dış dünya ile henüz tanışmış olan bebeğiniz anne karnındaki güvenli,sıcak ve huzurlu ortamı arar.Kundak bebeğinizi sarmalar, anne karnındaki sıcak ve güvenli ortama benzer.Böylece bebeğinizin daha sakin ve huzurlu olmasını sağlar. Bebeğiniz normalden çok daha az ağlar.

- Bebeğiniz kundak içerisinde ayak ve bacaklarını çok rahat hareket ettirebilir. Kollarını hareket ettirmesini engeller. Bu sebeple kalça çıkığı ve diğer ortopedik problemlere yol açmaz.

- Kundaklamanın ani bebek ölüm sendromu (SIDS) riskini düşürdüğü gözlenmiştir.(bebeğin yüzüstü yatmasını engeller)

- Kundak özellikle Prematüre bebeklerin gelişiminde büyük yarar sağlamaktadır.

*ÜRKME (Moro) refleksi yeni doğan bebeklerde görülen en sık ve en önemli tepkilerden biri olup, bebeğiniz yüksek bir ses işitince, pozisyonu ani bir hareketle değiştirilince ya da sert bir harekete maruz kalınca ortaya çıkmaktadır. Bebek ürker, kendini arkaya doğru gerer ve başını geriye atar. Aynı anda kol ve bacaklarını uzatır ve sonra derhal ani bir hareketle vücuduna doğru çeker. Ağlar, sonra ürkerek sarsılır ve sonra bu sarsılmadan dolayı yeniden ağlar.

Genelde 4. ayda kaybolan bu refleks kas tonusunun bir göstergesidir. Santral sinir sisteminde ağır hasarlar olduğunda görülmez. Altıncı aydan sonrada devam eden Moro Refleksi hastalık belirtisi olarak değerlendirilmeye alınmalıdır.Baby Snuggler / Newborn Sleeping Bag


I am sewing the sleeping bags for orders only.
The inner fabric (high quality) flannel, the outer fabric is the poplin 
Fabrics are 100% cotton.

    SMALL Sleeping bag is for newborns and premature babies which under 3 kg. If you have a petite family, I recommend the small size. The sleeping bag length is 50cm. You can use comfortably it until your baby is 65cm.


   LARGE Sleeping bag is for newborns which over 3 kg. If you have a normal or portly family,  I recommend the large size. The sleeping bag length is 60cm. You can use comfortably it until your baby is 75cm


    The HALF SNUGGLER can be used in all newborns. Differently from the sleeping bag, there is no sack on it. It covers only the upper body (arms).

If you want to order please mail me ; bebeklikedi@gmail.com or you can message to me from social media.         

2 yorum:

 1. Bence fiyatı düşürürseniz daha çok satış yapapilirsiniz. 30 tl civarında internetten ithal ürünler bulunabiliyor. Açıkçası bizim insanımız kazansın, el emeği kazansın diye düşünerek sitenize girdim ama fiyat bana fazla geldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahsettiğiniz ithal ürünlerin üretim süreçlerini, neredeyse karın tokluğuna çalıştırılan insanları, kâr oranlarını emin olun iyi biliyorum.
   Şu an yerli veya ithal olarak bu ürünü bulma şansınız yok maalesef.
   Çünkü tamamen elde, %100 pamuk kumaş kullanarak, tek tek emeğimle hazırlamakta olduğum yenidoğan uyku tulumlarının ölçü ve kalıpları tarafıma ait. Size katılıyorum el emeği kazansın, emek hırsızlığı değil.

   Sil